Lahjoita

 

Oikeutta eläimille on eläinoikeusjärjestö, jonka toimintaan voivat osallistua kaikki, jotka jakavat yhdistyksen tavoitteet ja arvot.

Erityisen tärkeässä asemassa työssä eläinten puolesta ovat ne tuhannet ihmiset, jotka tukevat toimintaamme.

Yhteystiedot

Oikeutta eläimille
Vilhonvuorenkatu 7-9 C th 4
00500 Helsinki

Lahjoittamiseen ja tukemiseen liittyvät yhteydenotot:
+358 44 313 2048
lahjoitukset@oikeuttaelaimille.fi

Tiedotusvälineille:
+358 44 722 3352
kristo.muurimaa@oikeuttaelaimille.fi

Muut yhteydenotot:
info@oikeuttaelaimille.fi

Oikeutta eläimille -yhdistyksen työntekijät

Aino Meriläinen
Yritysvastuukampanjointi
+35844 9012949
aino.merilainen@oikeuttaelaimille.fi

Amanda Pilke
Työhyvinvointi- ja häirintäyhteyshenkilö
amanda.pilke@oikeuttaelaimille.fi

Benjamin Blomstedt
Videotuotanto
benjamin.blomstedt@oikeuttaelaimille.fi

Helmi Dahlström
Somemarkkinointi / Vegaanihaaste
helmi.dahlstrom@vegaanihaaste.fi

Jenna Kuronen
Varainhankinta
jenna.kuronen@oikeutaelaimille.fi

Karoliina Bergström
Varainhankinta
+358 44 313 2048
karoliina.bergstrom@oikeuttaelaimille.fi

Katri Loikkanen
Ilmastokestävä kasvisruoka -kampanja
katri.loikkanen@vegaanihaaste.fi

Kristina Oinonen
Graafinen suunnittelu, somemarkkinointi, verkkokauppa
kristina.oinonen@oikeuttaelaimille.fi

Kristo Muurimaa
Kampanjat, viestintä ja mediayhteistyö
+358 44 722 3352
kristo.muurimaa@oikeuttaelaimille.fi

Maija Aro
Viestintä ja somesisällöntuotanto
+358 44 722 3351
maija.aro@oikeuttaelaimille.fi

Mia Muhonen
Kampanjat ja yritysyhteistyö / Vegaanihaaste
mia.muhonen@vegaanihaaste.fi

Satu Saunio
Viestintä, uutiskirjeet ja FB-ryhmät / Vegaanihaaste
satu.saunio@vegaanihaaste.fi

Lumi Kauppinen
Hallituksen puheenjohtaja
lumi.kauppinen@oikeuttaelaimille.fi
 

Pysy ajan tasalla!

Päivitykset suoraan sähköpostiisi!

Oikeutta eläimille -yhdistyksen sähköpostilistalla saat uusimmat tiedot toiminnasta, kampanjoista ja mahdollisuuksista auttaa eläimiä! Lähetämme sähköpostia ajankohtaisen tilanteen mukaan muutaman kerran kuukaudessa.

Ota meihin yhteyttä

Oikeutta eläimille
Vilhonvuorenkatu 7-9 C th 4
00500 Helsinki

044 722 3351 (klo 9-17)
044 722 3352 (tiedotusvälineet)

info@oikeuttaelaimille.fi